Blog

5 tipů jak si vybrat podprsenku snů

3.8.2017

Podprsenka je škraboška ňader. Ramón Goméz de la Serna, slavný španělský spisovatel a novinář

Hledáte tu pravou podprsenku pro vaše ňadra, ale marně? Dnes vám prozradím 5 tipů, podle čeho se orientovat při výběru a také, kde ve Futuru najdete obchody se spodním prádlem např. SARA

Znáte taky ten pocit, kdy hned po vstupu do prodejny se spodním prádlem slyšíte, jak na vás podprsenky volají: „kup si mě“? Já taky! V ten moment nevím, zda vybrat pohodlnou nebo tu sexy. Jak tedy vybrat takovou podprsenku, která bude pohodlná a přitom „vylepší“ naše prsa?

Podle čeho si vybrat podprsenku?

Důležité je uvědomit si, že podprsenka je základ našeho šatníku. A i když není pod šaty vidět, významně ovlivňuje naše pohodlí i zdravotní stav. Řekněme si tedy, co sledovat u každé, kterou si chceme koupit:

1. Velikost:

Správná velikost je základ. Podprsenka pak drží prsa pevně na místě a přitom netlačí ani neomezuje v pohybu. Ono menší podprsenka vám stejně atraktivní výstřih neudělá. Pokud si nejste jistá, využijte rad prodavačky nebo stylistky.

2. Obvod pod prsy

Správná podprsenka lemuje váš hrudník bez toho, aby vás tlačila nebo byla volná. Běžným nošením a praním se časem přirozeně vytáhne, ale zařezaný lem nebo kostice brání správnému průtoku krve i lymfatických žláz a příliš volná podprsenka vám zase neudělá hezká prsa.

3. Tvar košíčku

Dále přichází na řadu tvar košíčků, který ovlivňuje tvar výstřihu. Platí, že podprsenka nemá být vidět. Proto vždy vybírejte takové košíčky, které se hodí k nejčastějšímu typu vaší halenky.

4. Výztuž

Správná výztuž zaručí perfektně vytvarovaná prsa. Výztuže jsou pomocníkem, který pomáhá tvarovat prsa. Pokud jste majitelky většího poprsí, vyberete si podprsenku nevyztuženou nebo polovyztuženou. Pokud jsou vaše prsa spíše menší, je vhodná podprsenka typu push-up nebo bardot.

5. Ramínka

Pokud se vám při zkoušení vejdou pod ramínka dva prsty, je to správně nastaveno. Víte, že ramínka vám drží 20 % hmotnosti poprsí? Právě proto také platí pravidlo, že čím větší máte prsa, tím silnější ramínka by podprsenka měla mít.

 

Rady na závěr

K jedné podprsence je dobré koupit rovnou troje kalhotky, aby spodní prádlo ladilo. Pro delší životnost a pěkný vzhled spodního prádla, je lepší prát jej ideálně v ruce, nebo alespoň ve speciálním síťovém pytlíku, které jej ochrání před poškozením. Dbejte na to, aby se vaše spodní prádlo vždy pralo bez aviváže - ta totiž poškozuje materiál. Podprsenku sušte na sušáku přeloženou na půl, čímž zabráníte jejímu vytažení.

Prádlo vyzařuje tajemnost, eleganci a svůdnost. Pokud budete nosit přitažlivé prádlo každý den, budete se díky němu cítit přitažlivé a sebevědomé. Nakonec, štěstí přeje připraveným.

 

Obchody, kde vám doporučuji dorazit:

Sara Upavan H&M New Yorker TAKKO TRIOLA


Zpět