Akce centra

PROBUĎTE SVÉ ZDRAVÍ

PROBUĎTE SVÉ ZDRAVÍ

30. 3. 2019, 14 – 19 hod.

OC Futurum Ostrava

 

Přivítejte jaro zdravě společně s OC Futurum Ostrava.

Poslední březnovou sobotu se můžete těšit na:

 

INBODY měření

Ve spolupráci se Zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra České republiky si můžete nechat udělat InBody měření, ve kterém se dozvíte

 

PRO ŽIVOT

Snahou projektu je snadnou, svižnou a názornou formou předat základy laické první pomoci. Cílem je, aby si účastníci kurzu osvojili jak teoretické, tak zejména praktické znalosti v poskytování první pomoci. Tím se snaží zvýšit celkovou ochotu pomoc poskytnout. Možné chyby omyly a nevědomosti nahrazujeme nejnovějšími a jednoduchými postupy. „Chceme, aby každý účastník po ukončení kurzu odcházel s pocitem, že ví, jak se má zachovat a co dělat v situaci, kdy se ocitne v roli zachránce.

Během kurzu využíváme zvukové nahrávky volání na linku 155, resuscitační figuríny a různé simulace, které účastníkům přiblíží reálné situace, se kterými se mohou setkat kdykoli
a kdekoli - doma i na ulici.“

 

MĚŘENÍ TLAKU

Studenti lékařské fakulty OU změří zájemcům tlak a hlavně jim poradí, co dělat v případě, že hodnoty nevyjdou optimální.

 

PRSAKOULE

Nezisková organizace Loono vzdělává v oblasti prevence a léčby onkologických onemocnění u žen a spolu s tím pomáhá již nemocným ženám.

Loono vzniklo, aby pomohlo zejména mladým lidem uvědomit si, že ten správný čas myslet
na své zdraví je právě teď. Za pár měsíců by totiž mohlo být pozdě.

Kampaň „Sahám si na ně každý měsíc“ upozorňuje na důležitost samovyšetření v prevenci rakoviny prsou a varlat. Jejím cílem je naučit mladé lidi, jak si správně a pravidelně vyšetřovat #prsakoule a odhalit tak rakovinu včas.

 

SAKURA CLINIC – klinika tradiční čínské medicíny (TCM)

U stánku Sacura Clinic vyzkoušejte Tuina masáž, dejte si lahodný a zdraví prospěšný čaj, můžete zajít na konzultaci nebo výživové poradenství z pohledu TCM.

Tuina masáže - jedná se o čínskou tlakovou masáž, která je založena na znalostech akupresurních i akupunkturních technik k ovlivňování energetických, meridiálních
a harmonizačních drah. Dokáže ulevit téměř okamžitě od bolesti kyčelních, ramenních
a dalších kloubů uvolněním okolních ztuhlých svalů, šlach a akupresurních bodů.

Ochutnávka zdravých čajů:

JU HUA TEA - chryzantémový čaj s kustovnicí Osvěžující nápoj z květů chryzantémy má protizánětlivé účinky, zabraňuje infekcím dýchacích cest a tlumí bolest hlavy. Kustovnice čínská hraje nezastupitelnou roli v tradiční čínské medicíně. Je považována za léčivou potravinu podporující dlouhověkost, sílu a sexuální potenci.

ZHONG HUAI TEA - ERLÍNOVÝ ČAJ - Čaj pro pročištění a harmonizaci.

 

LES MILLS – Sh´bam

Celosvětový hit ve cvičení – programy Les Mills jsou již konečně i u nás v České republice.

Cvičení Les Mills je hned několik, v rámci dnešní akce jsme vybrali tu nejzábavnější z nich. Sh´bam. Přijďte na party a zůstaňte na trénink! Zábavný a neskutečně návykový taneční trénink, kde nepotřebujete žádnou speciální schopnost. Přijďte vyzkoušet toto cvičení sestavené tak, aby ho zvládl úplně každý. Zlepšíte svou koordinaci, ohebnost a ještě se u toho pořádně zapotíte.

V průběhu akce vystoupí licencovaní trenéři Les Mills třikrát. Po každém z vystoupení budou učit základní cviky/kroky také přihlížející diváky. Na tento typ cvičení nepotřebujete nic speciálního, můžete si zatančit v tom, v čem jste přišli do OC.

Pro Vaše ratolesti jsme připravili:

NEMOCNICE PRO MEDVÍDKY

Smyslem tohoto projektu je formou hry dětem přiblížit lékařské činnosti, nástroje a prostředí
s cílem zahnat všeobecně rozšířený strach z bílých plášťů. Tvoří základy pro kladný vztah dětí k lékařům a prostor pro základní vyšetření bez dětského křiku.

Děti se lékařů nemusí bát a dokonce si s nimi budou i hrát.

Jedná se projekt studentů medicíny Ostravské univerzity. Navštěvují děti z mateřských školek. Ty si s sebou do školky přinesou svého oblíbeného medvídka (nebo jakéhokoliv jiného plyšáka), kterému vymyslely nějakou nemoc.

Tím se dostávají do role rodiče nebo kamaráda nemocného medvídka a mohou tak beze strachu přihlížet základním vyšetřením, která jsou na medvídkovi (pacientovi) prováděna mediky (lékaři), a také pomáhat při vyšetřeních jako asistenti či zdravotní sestřičky. Spolu
s tím také přijímají určitou zodpovědnost, čímž si uvědomí důležitost a nutnost návštěvy lékaře nebo nemocnice, a že cílem lékaře není ubližovat, ale pomáhat.

Součástí bude i komentovaná „operace“ medvídka.

 

MALÍ DOKTŮRCI – DĚTSKÁ SOUTĚŽNÍ CESTA

Děti mohou potkat maskota Včelku Máju, klidně se s ní vyfotit.

Dětská soutěžní cesta Malí doktůrci se skládá z pěti stanovišť plných zábavných úkolů pro děti. Cílem soutěžní cesty je posbírat na každém stanovišti razítko do hrací karty. Za vyplněnou kartičku si pak mohou děti vyzvednout malou odměnu

SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY:

  1. ZDRAVÉ NÁKUPY
  2. BERLOVANÁ
  3. LÉKAŘSKÝ KUFŘÍK
  4. INJEKČNÍ STŘÍKAČKA
  5. POZNEJ LIDSKÉ TĚLO

 

EROTICKÉ POMŮCKY A ZDRAVÍ

V Erotic City najdete erotické pomůcky, které přináší mimo našeho potěšení a oživení partnerských vztahů, také obrovský zdravotní efekt. Jsou proto neocenitelné pro všechny, kteří lpí na zdravém životním stylu. Vychutnat si rozkoš a při tom udělat něco pro sebe je silně motivační.

Erotické pomůcky pomáhají ke zlepšení života po operacích, problematických porodech nebo životních událostech. Vliv na zdraví mají například vakuová pumpa, erekční kroužek, stimulátor prostaty, kondomy, lubrikanty, dezinfekce, masážní strojky nebo venušiny kuličky. Více informací získáte v prodejně Erotic City nebo na www.eroticcity.cz


Zpět

Sdílejte tento článek
facebook share